top of page

Tajemnicza Joga Kundalini - o co w niej chodzi?

Na temat Jogi Kundalini można znaleźć wiele sprzecznych informacji. Jedni ją kochają, inni omijają szerokim łukiem.

Pierwsze informacje o tej jodze pochodzą sprzed około 1000 r. p.n.e. Przez wiele wieków była dostępna tylko dla wybranych. Dopiero w latach 60. ubiegłego wieku została rozpowszechniona przez Yogi Bhajana. Większość nauczycieli obecnie prowadzi Jogę Kundalini właśnie według jego nauk.


Czym ten rodzaj jogi różni się od innych? Jest to, można powiedzieć, bardziej duchowy, mistyczny, rodzaj jogi. Struktura zajęć i ćwiczenia dosyć mocno odbiegają od innych zajęć jogi. Na zajęciach pojawia się intonowanie mantr, dłuższe medytacje, intensywne ćwiczenia oddechowe, a same ćwiczenia są zazwyczaj dynamiczne i wykonywane są często poprzez wykonywanie jednego ruchu przez dłuższy czas.


Jakie korzyści może Ci przynieść? Joga Kundalini nazywana jest często jogą świadomości. Poprzez ceremonialny charakter zajęć, każdy uczestnik ma szansę bardziej skupić się na sobie, poczuć się bardziej obecnym i świadomym.

Często uczestnicy już po pierwszych zajęcia ze zdziwieniem stwierdzają, że odczuwają dużo większy spokój wewnętrzny, ale też przepływ i pobudzenie energii.

Oprócz tego joga ta: 👉 poprawia krążenie, dotlenienie i odporność organizmu, 👉 zwiększa sprawność i elastyczność ciała, 👉 pomaga zredukować stres i szybko oczyścić umysł, 👉 natychmiastowo zwiększa ogólne poczucie odprężenia i szczęścia.


Każde zajęcia mogą mocno się różnić, poprzez specyficzne sekwencje nazywane Krijami. Nie zniechęcaj się, jeśli nie przypadły Ci do gustu jedne, bo kolejne mogą wyglądać zupełnie inaczej :)


Zapraszamy na Jogę Kundalini do naszego studia w Warszawie w środę o 19.30 oraz sobotę o 9.30. Przedstawiona jest u nas w sposób jak najbardziej dostępny dla osób początkujących.

Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie, wystarczy wygodny strój i pozytywne nastawienie :)

161 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Brak jogi w sobotę 22.06

Uwaga! W sobotę 22.06 zajęcia z jogi o godz. 9.00 się nie odbędą, zapraszamy na pilates o 10.15! ❤️

留言


bottom of page